Kaip Megzti Kepurę?

Kai artėja žiema, vakarai tampa tamsūs ir ilgi. Taigi, kodėl gi neapsvarčius galimybės šį laiką praleisti turiningai ir neišbandžius kažko naujo, o galbūt seno ir jau pamiršto. Žiemą visada geriausia pasitikti su gražiais rankomis megztais drabužiais. Šalikas gali būti vienas iš paprasčiausių mezgimo projektų, jei esate tik pradedantis. Bet kaip apie galvos apdangalus? Tai beveik taip pat paprasta, kaip ir megzti šaliką. Šis modelis tiks bet kam – vyrams, moterims ar net vaikams. Taigi, pabandykime numegzti kepurę, žingsnis po žingsnio, su gražiais kraštais, kad puikiai priglustų.

Medžiagos, kurių jums prireiks mezgimui:

Kepurės mezgimas yra gana lengvas projektas, kuriam nereikia daug medžiagų. Kepurės kraštelį galite megzti stulpeliu, t.y. 2 geros – 2 išvirkščios akys, o visą kepure akių pynėmis arba tiesiog visą kepurę stulpeliu. Tiesiog pagrindiniai mezgimo reikmenys, kuriuos bet kuriuo atveju turėtų turėti pradedantysis yra:

  • Maždaug 300 metrų verpalų;
  • Žirklės;
  • Aštri gobeleno adata;
  • Matavimo juosta;
  • Dygsnio žymekliai kaiščiai;
  • Apvalūs virbalai.

Kepurės mezgimas:

1 veiksmas: kiek akių užmesti kepurei:

Pirmiausia turite išsiaiškinti, kiek akių reikia užmegzti kepurei, kad ji gerai priglustų. Išmatuokite galvą toje padėtyje, kurioje norite ją dėvėti – paprastai uždenkite ausis per kaktą. Lengviausia tai padaryti prieš veidrodį. Atkreipkite dėmesį ir į šį skaičių, pvz., 54 centimetrai. Tada nusimegzkite pavyzdėlį iš tų pačių siūlų, kad galėtumėte apskaičiuoti mezginio tankumą. Tai reiškia, kad pasiimame ką tik megztą pavyzdėlį, pasiimame metrą ir išmatuojame, kad pvz., 11 cm telpa 18 akių. Tada 54 cm daliname iš 11 cm ir gauname 4,9. Gautą skaičių, t.y. 4,9, dauginame iš 18 ir gauname, kad mums reikia 88 akių. Be to, gautas akių skaičius turi dalintis iš 4, nes savo kepurę norite megzti stulpeliais.

2 veiksmas: kraštelio mezgimas:

Kraštelio mezgimui užmetame 88 akis ir dar 1 sujungimui, o kraštinės akys yra sujungiamos į vieną. Jei mezgate su apvaliais virbalais, tada baigus eilę reikėtų visą mezginį pertraukti valu prie kito virbalo. Tai reiškia, kad kai pradedate eilę priešingoje pusėje nei siūlas turi būti trumpas virbalas, o kur yra siūlas – ilgas valas su virbalu. Kepurės kraštelis paprastai būna 10 cm ilgio, kad galėtumėte jį užlenkti.

3 veiksmas: pagrindinės kepurės dalies mezgimas:

Tęskite savo mezgimą pasirinktu raštu tol, kol kepurės ilgis bus pakankamas. Paprastai tai yra apie 15 cm. Taigi, su kepurės krašteliu dabar visos kepurės ilgis turėtų būti apie 25 cm. Galite daryti trumpesnio modelio kepurę arba ilgesnio modelio, kad kepurės viršus užsilenktų. Viskas priklauso nuo jūsų skonio ir noro. Tada reikia pradėti kepurę siaurinti, kad suformuotumėte karūną.

4 veiksmas: kaip sumažinti kepurę:

Dabar manau, kad esate tokioje padėtyje, kai norite pradėti formuoti kepurės karūną. Kepurės karūnai skirkite iki 5 cm mezginio. Svarbu prisiminti tai, kad negalite staiga sumažinti akių skaičiaus. Su kiekviena mezginio eile mažinkite akių skaičių tol, kol liks trečdalis akių. Kai kepurės viršuje liks maža skylė, tada laikas užbaigti kepurę.

5 veiksmas: kepurės užbaigimas:

Nupjaukite verpalą, palikdami maždaug 25 – 30 cm ilgio siūlą. Užverkite jį ant adatos ir ištraukite per kiekvieną akį, likusią ant virbalų. Verdami adatą, nuimkite virbalus ir sutraukite siūlą bei uždėkite mazgą.