Plastikinių Langų Tarpinės: Kur Pirkti?

Plastikinių langų tarpinės – tai yra gumos, kurios užtikrina lango sandarumą. Kalbant apie plastikinių langų energijos išsaugojimo efektyvumą, langų tarpinės iš tikrųjų turi didelę svarbą. Kai kurie langų gamintojai teigia, kad tai yra viena svarbiausių lango dalių. Plastikinių langų tarpinės padeda sumažinti šilumos energijos praradimą per tarpą, esantį tarp lango rėmo ir varčios. Šios tarpinės dažniausiai susidėvi nuo sezonų kaitos ir vandens, todėl rekomenduojama jas keisti kas 5 – 8 metus. Anot plastikinių langų gamintojų, dažnas tarpinių keitimas padeda pagerinti langų energijos praradimo efektyvumo rodiklius, todėl namai išlieka šilti. To pasekoje gali sumažėti ir šilumos energijos suvartojimas ir sumažėti sąskaita už šildymą.

Plastikinių langų tarpinių įsigijimas:

Langų tarpinės yra pagamintos iš labai elastingos medžiagos, todėl ilgai išlaiko formą, be to lengvai atsistato esant žemai temperatūrai. Dėl šios priežasties yra atsparios stipriam lietui, ultravioletiniams spinduliams ir temperatūros pokyčiams, o tai reiškia, kad yra ilgaamžės. Be to, jos turi aukštą šilumos ir garso izoliaciją, todėl galite būti tikri, kad šilumos praradimas bus mažesnis ir nesigirdi gatvės triukšmo. Plastikinių langų tarpines, t.y. gumas, galima įsigyti pas plastikinių langų gamintojus ir montuotojus. Taip pat jas galima rasti kai kuriose specializuotose internetinėse parduotuvėse. Plastikinių langų tarpinių kaina siekia nuo kiek daugiau nei 1 Eur iki 3 Eur ir daugiau už metrą.

Tarpinių rūšys:

Perkant plastikinių langų tarpines reikia žinoti, kad jos gali būti skirtingų tipų. Pirmiausia jos skiriasi medžiaga, iš kurios yra pagamintos. Plastikinių langų tarpinės gali būti guminės, kurios yra vienas populiariausių pasirinkimų, taip pat poroloninės, poliuretaninės ir pan. Guminės tarpinės iš visų tipų tarnauja ilgiausiai, nes guma lėčiausiai nusidėvi ir yra atspariausios gamtos sąlygoms. Taip pat langų tarpinės gali skirtis savo forma, todėl padengia skirtingo pločio plyšius. Kokios būtent jums reikia tarpinės, priklauso nuo lango rėmuose esančių griovelių formos ir dydžio. Taigi, jei jūs abejojate kokią tarpinę rinktis, geriausia pasitarti su šios srities specialistais.

Plastikinių langų profiliai gali būti įvairių spalvų, kad būtų lengviau pritaikomi tiek prie interjero, tiek prie eksterjero. Dėl šios priežasties plastikinių langų tarpinės taip pat būna įvairių spalvų, kad galėtumėte pritaikyti prie savo namų langų profilių spalvos. Populiariausios plastikinių langų tarpinės yra juodos spalvos, nes jos yra universaliausios, lengviausiai pritaikomos ir ilgaamžiškesnės. Taip pat langų tarpinės skiriasi tvirtinimo tipu – jos gali būti priklijuojamos ir įveriamos. Įveriamos tarpinės yra tvirtinamos dar langų gamybos metu, o priklijuojamas tarpines galima keisti kas keletą metų, kai senosios nusidėvi. Tačiau šį darbą geriausia patikėti profesionalams.