Kaip Apskaičiuoti Kuro Sąnaudas 100 km?

Degalų sąnaudos – tai matas, nurodantis, kaip efektyviai transporto priemonė naudoja degalus, palyginti su degalų ekonomija arba degalų efektyvumu. Degalų ekonomija įvertina automobilio efektyvumą pagal tai, kokį atstumą transporto priemonė nuvažiuoja naudodama tam tikrą degalų kiekį kilometrais litre. Kita vertus, degalų sąnaudos parodo, kiek degalų transporto priemonė sudegina tam tikram atstumui, pvz., litrais kilometrui (L/km) arba litrais 100 kilometrų (l/100 km). Norint apskaičiuoti kuro sąnaudas litrais 100 kilometrų, reikia naudoti tam tikrą formulę.

Kuro sąnaudų apskaičiavimas:

Kuro sąnaudos yra apskaičiuojamos pagal tokią formulę:

Litrai 100 km = (Sunaudoti litrai * 100) ÷ nuvažiuoti km. Taigi, kad galėtume apskaičiuoti kuro sąnaudas, mums reikia žinoti, kokia yra automobilio degalų bako talpa ir kokį atstumą kilometrais su pilnu baku galima nuvažiuoti. Vienas paprasčiausių būdų tai apskaičiuoti yra užsirašyti, kiek litrų degalų įpilama į automobilio baką, tik prieš tai geriausia kiek įmanoma jį ištuštinti. O tada nunulinti savo automobilio odometrą, t.y. nuvažiuotų kilometrų rodmenį, kuris paprastai randasi prietaisų skydelyje.

Taigi, sakykime, kad turite automobilį su 65 litrų talpos kuro baku, su kuriuo pavyko nuvažiuoti 750 km. Žinodami šiuos duomenis galime apskaičiuoti kuro sąnaudas. Taigi:

Litrai 100 km = (Sunaudoti litrai * 100) ÷ nuvažiuoti km = (65 * 100) ÷ 750 = 6500 ÷ 750 = 8,7 l / 100 km. 

Norėdami apskaičiuoti, kiek degalų sunaudojama mieste, o kiek užmiestyje, šį veiksmą turėtumėte atlikti atskirai. Tada turėdami šiuos duomenis galite apskaičiuoti ir vidutines kuro sąnaudas.