Kas Geriau “Audi” Ar “BMW”: Skirtumai ir Pranašumai

Vokietijos automobilių rinkoje yra trys pagrindiniai prabangūs prekių ženklai – tai yra “Audi”, “BMW” ir “Mercedes-Benz”. Itin arši konkurencija tarp šių trijų automobilių gamintojų tęsiasi beveik 100 metų, o kova tarp “BMW” ir “Mercedes” tebėra gana įnirtinga. “Audi” ir “BMW” tarpusavio konkurencija per pastaruosius du dešimtmečius tapo netgi priešiška, nes abu prekės ženklai taikosi į jaunesnius ir turtingus pirkėjus. Tiek “Audi”, tiek “BMW” taip pat siūlo platų prabangių automobilių ir visureigių pasirinkimą, taip pat sukūrė sertifikuotas programas, kurios ir toliau populiarėja. Dauguma naujų ir naudotų automobilių pirkėjų, kurie domisi prabanga, našumu ir stiliumi, dažniausiai perka tiek “Audi”, tiek “BMW” modelius. Pirkėjai dažniausiai lygina “Audi A4” ir 3 serijos “BMW” modelius. Kitas dažnas palyginimas yra “Audi Q5” ir “BMW X3”. Prieš perkant automobilį svarbu palyginti transporto priemonių modelius ir gerai žinoti, ko ieškote.

“Audi” ir “BMW” skirtumai:

„Audi“ priklauso „Volkswagen“ grupei, kuriai taip pat priklauso „Porsche“, „Bentley“, „Lamborghini“ ir „Bugatti“, o “BMW” taip pat priklauso “Rolls-Royce” ir “Mini”. Tai leidžia „Audi“ dalytis daugeliu savo naudojamų automobilių komponentų su kitais savo prekių ženklais. Pavyzdžiui, „Audi A3“ dalijasi kai kuriomis platformos ir jėgos agregatų dalimis su „VW Golf“, o „Audi Q7“ – daugybe dalių su „Porsche Cayenne“. Visgi, būtent “BMW” siūlo platesnį variklių ir hibridinių jėgos agregatų asortimentą, nes ši technologijų įvairovė taip pat apima unikalų šešių cilindrų variklį, kuris yra ypač sklandus ir išlieka populiarus 3 serijoje ir X5 modeliuose. “BMW” taip pat naudoja keturių cilindrų, V6 ir V8 konstrukcijų variklius, o M760i sedane – dviejų turbinų 6,6 litro V12 variklį su 600 AG. Visi BMW varikliai yra su turbokompresoriumi, kuris naudoja variklio išmetamąsias dujas, kad suktų turbiną. Ji veikia tokiu principu: į variklį pritraukiama šviežio oro, kurio slėgis gerokai viršija atmosferos slėgį, todėl padidina galią, tačiau beveik neaukoja degalų taupymo. „Audi“ taip pat plačiai naudoja turbokompresorių, tačiau jo kompresorius V6 vis dar naudojamas Q7.

Kas geresnis “Audi” ar “BMW”?

Prieš dvidešimt metų į šį klausimą būtų buvę labai lengva atsakyti, nes jei norėjote puikios vairavimo patirties ir didžiausio našumo, tiesiog reikėjo nusipirkti “BMW”. Jei norėjote papildomos visų varančiųjų ratų sistemos sukibimo įvairiomis oro sąlygomis, tada reikėjo įsigyti “Audi”. Šiandien pasirinkimas nebėra toks elementarus, nes „Audi“ užtikrina puikią važiavimo patirtį, be to, jie yra galingi. “Audi” modelius yra smagu vairuoti net ir sunkiausiomis oro sąlygomis, nes jie puikiai valdosi. Tuo pat metu “BMW” daug investavo į visų varančiųjų ratų technologiją, kuri dabar siūloma visuose sedanų modeliuose ir, žinoma, visureigiuose. “Audi” taip pat kažkada turėjo pranašumą prieš “BMW” interjero dizaino srityje, tačiau taip nebėra. “BMW” prekės ženklas ir toliau naudoja galinių ratų pavaros platformą, kuri užtikrina geresnę pusiausvyrą, didesnį atsaką ir, galiausiai, geresnį valdymą nei “Audi” naudojama priekinių ratų pavaros platforma. Priekinių ratų pavaros platformos, kurias „Audi“ naudoja savo sedanuose, o taip pat ir populiariame Q5, paprastai stumia variklį į priekį transporto priemonių konstrukcijoje. Tai suteikia daugiau svorio priekinėms automobilių padangoms.

Kas patikimesnis “Audi” ar “BMW”?

“BMW” taip pat turi pranašumą prieš “Audi”, kai kalbama apie patikimumą. “BMW” yra patikimesnis, nes kiekvienas “BMW” modelis gavo didesnį nei vidutinį prognozuojamą patikimumo vertinimą. Aukščiausiai įvertintas modelis buvo populiarus 5 serijos “BMW”, tačiau 2 serija, 4 serija, X1 ir X4 taip pat surinko įspūdingus balus. „Audi“ balai yra gerokai žemesni, o iš 12 „Audi“ modelių tik trys turi aukštesnį nei vidutinį prognozuojamą patikimumo vertinimą. Tai yra “Audi” A5, A7 ir A8, o dar keturi modeliai buvo įvertinti žemiau vidurkio.

Kas brangesnis “Audi” ar “BMW”?

„Audi“ ir „BMW“ konkuruoja daugelyje transporto priemonių klasių, bet ne visose, nes “BMW” siūlo daug daugiau modelių nei „Audi“. Taigi, ne visada yra teisingas kainų palyginimas, tačiau apskritai „Audi“ yra pigesni nei jų “BMW” konkurentai. Kad padėtume jums apskaičiuoti, kurie modeliai yra pigesni, išvardijome kiekvieną “Audi” ir kiekvieną “BMW” modelį kartu su bazine kaina. Atkreipkite dėmesį, kad “BMW” siūlo platesnę transporto priemonių įvairovę nei „Audi“, o palyginami modeliai paprastai siūlo panašias funkcijas ir parinktis.

Kainų palyginimai:

 • „Audi A3“ 30 000 Eur – 2 serijos BMW 33 000 Eur;
 • „Audi A4“ 35 000 Eur – 3 serijos BMW 36 000 Eur;
 • “Audi A5 Sportback” 39 000 Eur – BMW 4 serijos „Gran Coupe“ 40 000 Eur;
 • “Audi A6” 52 000 Eur – 5 serijos BMW 47 000 Eur;
 • „Audi A7“ 60 000 Eur – BMW 6 serijos „Gran Turismo“ 62 000 Eur;
 • “Audi A8” 73 500 Eur – 7 serijos BMW 76 500 Eur;
 • „Audi Q3“ 30 700 Eur – BMW X1 30 900 Eur;
 • “Audi Q5” 38 000 Eur – BMW X3 36 500 Eur;
 • “Audi Q7” 47 500 Eur – BMW X5 53 700 Eur;
 • „Audi Q8“ 60 000 Eur – BMW X7 65 500 Eur;
 • „Audi A5 Coupe“ 39 000 Eur – BMW “4 serijos kupė” 40 000 Eur;
 • „Audi A5 Cabriolet“ 45 000 Eur – 4 serijos BMW kabrioletas 47 000 Eur;
 • „Audi TT“ 40 000 Eur – „BMW Z4“ 44 000 Eur;
 • „Audi R8“ 150 500 Eur – „BMW i8“ 145 000 Eur.

Šie “BMW” modeliai neturi tiesioginio konkurento iš “Audi”:

 • BMW X2 32 000 Eur;
 • BMW i3 39 000 Eur;
 • BMW 8 serijos kupė 99 000 Eur;
 • BMW X4 44 600 Eur;
 • BMW X6 56 000 Eur.

Taip pat reikėtų pažymėti, kad tiek „Audi“, tiek „BMW“ turi daug didelio našumo modelių, kurie buvo modifikuoti dėl papildomos galios ir valdymo. “BMW” didelio našumo M klasė yra geriausiai žinoma dėl legendinių M3 ir M5 modelių, tačiau jis taip pat sukūrė didelio našumo BMW X3, X4, X6 modelių versijas. „Audi“ taip pat siūlo dviejų pakopų požiūrį į savo eksploatacines savybes – daugelio modelių S ir RS versijas. RS automobilių našumas gerokai padidėjo, palyginti su S versijomis. Pirkėjai, besidomintys didelio našumo „Audi“, turėtų pirkti RS3, RS5 ar RS7 modelius.

“Audi” ir “BMW” reputacija:

Kalbant apie našumą, “BMW” reputacija yra pranašesnė už “Audi”. Taip, “Audi” veikia gerai, bet “BMW” praktiškai išrado sportinį sedaną maždaug prieš 50 metų, o jo M3 ir M5 modeliai yra pasaulinės našumo legendos. Netgi ilga BMW etiketė „The Ultimate Driving Machine“ dešimtmečius puoselėjo šio prekės ženklo vairavimo reputaciją. Stebėtina, kad “BMW” tuo pat metu sugebėjo puoselėti ir savo žaliąją reputaciją ir per pastarąjį dešimtmetį ji pasiūlė daug daugiau elektrifikuotų modelių nei „Audi“, įskaitant kai kurių sedanų ir visureigių įkraunamas hibridines versijas. Šiandien jis siūlo du įkraunamus hibridus – i3 ir i8, taip pat visiškai elektrinę i3 versiją. “BMW” taip pat labiau linkęs eksperimentuoti su egzotiškomis medžiagomis nei „Audi“, todėl BMW i3 ir jo egzotiškas įkraunamas hibridinis sportinis automobilis i8 turi anglies pluošto struktūrą, kuri yra labai lengva, bet ir labai brangi. Ši technologija yra įprasta lenktyniniuose automobiliuose. Daugumos serijinių automobilių konstrukcija yra plienas arba aliuminis arba jų derinys.

Nepaisant to, „Audi“ pasiūlė daugiau elektromobilių modelių nei “BMW”, o naujasis visiškai elektrinis visureigis „e-Tron“ tikrai sustiprins jos reputaciją kuriant aplinką tausojančias transporto priemones. “Audi” reputacija šviečia stiliumi ir dizainu, o “Audi” modeliai yra gražūs. Audi” modeliai atrodo jaunatviški ir dinamiški, be to, jie tarnauja labai ilgai. Taip pat yra daug gražių BMW modelių, tačiau dauguma jų yra tiesiog patrauklūs. „Audi“ ir toliau pirmauja išorės dizaino srityje, o tai yra viena iš svarbiausių priežasčių, kodėl “Audi” yra populiarus tarp jaunesnių pirkėjų ir toliau populiarėja.

“Audi” ir “BMW” priežiūra:

Tiek “BMW”, tiek „Audi“ yra vieni iš brangiausių automobilių ir savo eksploatacija. Per pirmuosius 10 metų kelyje vidutinis BMW savininkui kainuoja beveik 16 000 Eur, o tai yra daugiau nei bet kurios kitos markės automobilis. „Audi“ priežiūra kainuoja kiek mažiau, todėl skaičiai geresni, o per pirmuosius 10 nuosavybės metų “Audi” savininkui kainuoja beveik 11 000 Eur. Kiekvienam “BMW” ir kiekvienam “Audi” modeliui suteikiama ketverių metų garantija. „Audi“ ir „BMW“ kuria vienus didžiausių ir patraukliausių automobilių ir visureigių pasaulyje.

Renkantis automobilį neturėtumėte pasikliauti vien skaičiais ir charakteristikomis, nes jos nuolat kinta. Renkantis automobilį turėtumėte išbandyti bandomąjį važiavimą ir patirti variklio trauką. Mažiausiai dėmesio turėtumėte kreipti į prekės ženklą, todėl pirkite automobilį, kuris pavergia jūsų širdį ir pakylėja sielą. Tai bus geriausias pasirinkimas jums ir jūsų šeimai.